Natúr kozmetikumok problémás bőrre

527

Már olvashattatok tőlem problémás bőrrel kapcsolatba, hisz tini korom óta hosszú éveken/évtizedeken át keserítette meg az életem. Most újabb termékeket hoztam nektek, ráadásul most azoknak kedvezek, akik szimpatizálnak a
natúr-kozmetikumokkal.

Előző posztom, a „Három csodaszer pattanások ellen” címmel IDE kattintva találod.

Nővérem ajánlotta a Magister natúr kozmetikum termékcsaládot, mely egy magyar kézben lévő kis vállalkozás. Tetszett, hogy hazai, hogy natúr és az ára is igen kedvező.

Több krémet is rendeltem, de most a problémás bőrökre kimondottan jó hatással bíró termékeket szeretném bemutatni, melyek nekem beváltak.

Szeretném kihangsúlyozni, hogy ez egy személyes tapasztalaton alapuló cikk, nem biztos, hogy mindenkinek beválik! Csak saját felelősségedre próbáld ki! 

Figyelem! Gyulladt, nagyon aknés bőröknél óvatosabbnak kell lenni az otthoni ápolással, mindenképp kozmetikus vagy bórgyógyász segítségét kell kérni, mert a nem megfelelő vagy nem megfelelően alkalmazott kozmetikumok nagyobb bajt is tudnak okozni! Szélsőséges bőrproblémák esetén szakemberhez kell fordulni!

Tealevél gélpeeling 

naturkozmetikum-peelingAz arcradírok általában picit erősebb szemcsések, a peeling elnevezésű társaik pedig finomabb, homok szemcsések. A radírok és peelingek segítenek a dörzsölés hatására eltávolítani a bőr elhalt hámsejtjeit, ezzel megújul a bőr, felfrissül, és befogadóképesebbé válik az egyéb hatóanyagokra. Bőrtípustól függően heti 1-2 alkalommal érdemes bőrradírt használni. Ennek hiányában a bőr megvastagodhat, kiszáradhat vagy pont túlzsírosodhat. Érzékeny bőröknél óvatosabbnak kell lenni, mert irritálhatja a dörzsölés, illetve a hatóanyagok. De most a problémás bőrök vannak előtérben 🙂 Hisz erről hoztam nektek ajánlót.
A tealevél gélpeeling egy kicsit zselatinos, gél állagú peeling. Nagyon finom, friss illata van, érezni a a tea illatát. Érdemes a radírozás után 2-3 percig fennhagyni a bőrön, hogy a hatóanyagai be tudjanak szívódni. Ezután egy szivacs segítségével meleg vízzel le tudod mosni a megszáradt anyagot az arcodról.
Bővebben a termékről, összetevőiről IDE kattintva olvashatsz.

Grapefruit tonik

arc tonik- natúrkozmetikumMegtisztítja az arcot a rajta maradt szennyeződésektől, összetevői gyulladáscsökkentő, bőr és sebregeneráló hatással bírnak. Nem szárítja ki a bőrt, ahogy a legtöbb problémás bőrre való tonikok szokták, ugyanis nem tartalmaz alkoholt. Állaga picit olajos, nagyon kellemes, nem túl erős illatú. Arcradírozás vagy arcpakolások után, krémezés előtt ajánlott használni.
Bővebben a termékről, összetevőiről IDE kattintva olvashatsz.

Marokkói vulkanikus arcmaszk

agyag maszk - natúrkozmetikumNagyon szeretem ezt a terméket. Barnás, erőteljes illatú, ecsettel felkenhető maszk. Érezni az agyag aromáját, igazán tápláló, frissítő hatású, mely 15-20 perc alatt fejti ki hatását. Ez idő alatt megszárad a bőrön, melyet szivaccsal és meleg vízzel tudsz eltávolítani. Után a bőr puha lesz, az esetleges bőrirritáció pedig másnapra szemmel láthatóan javul. Heti 1-2-szer javasolt az alkalmazása. Bővebben a termékről, összetevőiről IDE kattintva olvashatsz.

Ez a kis ajánlás nem fizetett szponzoráció 🙂 Nem állok kapcsolatban a Magister csapatával, valóban saját tapasztalat alapján ajánlom a termékeket azok számára, akik kedvelik a natúr kozmetikumokat, és szeretnének valamit kipróbálni problémás bőrre. Ha pedig nem vagy elkötelezett a kizárólag BIO termékek iránt, akkor a cikkem elején említett korábbi bejegyzésemben találhatsz még számodra hasznos tippeket 🙂

Előző cikkJeffree Star -Bood Money paletta teszt / Extrém smink
Következő cikkMorphe – James Charles paletta és Imagic Pro testfesték teszt